Ciekawostki, języki

Nie mam czasu, ale mam… pomysł!

Natalia
2024-06-19 Ciekawostki, języki

Sposoby na naukę języka dla zabieganych

Czy ze względu na brak czasu na naukę znajomość języka obcego musi pozostać w sferze marzeń? Nie! Wcale nie trzeba poświęcać wielu godzin tygodniowo, by zobaczyć efekty. Do swojej codzienności z łatwością możesz włączyć kilka sprytnych metod nauki – wystarczy szczypta kreatywności.

Brak czasu to nie problem

Kiedy ferwor pracy i innych codziennych zajęć pozostawia niewiele czasu na samorozwój, warto włączyć naukę języka obcego do swojej codzienności. Jak to zrobić?

  1. Zmień język w ustawieniach telefonu lub komputera. Codzienne korzystanie z urządzeń elektronicznych z łatwością można połączyć z nauką języka obcego. To metoda, która nie wymaga dodatkowego czasu i pozwala na zanurzenie się w języku.
  2. Słuchaj podcastów w języku obcym. To sposób, z którego możesz skorzystać także w trakcie wykonywania codziennych czynności, takich jak sprzątanie, gotowanie, czy dojazd do pracy. Bonusowa motywacja? Sięgnij po nagrania o interesującej Cię tematyce. Ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu będzie dzięki temu jeszcze przyjemniejsze.
  3. Przygotuj swoją listę to-do w obcym języku. Tworząc listę zadań w ramach ćwiczenia języka, nauczysz się słów i wyrażeń związanych z Twoją codziennością – to praktyczna metoda!
  4. Myśl i… mów do siebie w języku obcym. Korzystaj z wiedzy, którą już masz. Choć mówienie do siebie może początkowo wydać Ci się niekomfortowe, pomoże Ci w przełamaniu bariery mówienia. Dzięki regularnej praktyce tej metody zyskasz większą swobodę w używaniu języka w rzeczywistych sytuacjach.

Mam czas, ale ograniczony

Udało Ci się znaleźć kilkanaście minut w ciągu dnia, które możesz poświęcić na aktywną naukę języka? To już coś! Jak dobrze wykorzystać ten czas?

  1. Ucz się poprzez fiszki. Możesz korzystać z nich w domu, ale także podczas jazdy komunikacją miejską czy czekania w kolejce. Fiszki pozwolą Ci na szybkie i efektywne powtarzanie słówek.
  2. Prowadź dziennik w języku obcym. Notuj swoje myśli i opisuj wydarzenia, jakie miały miejsce w ciągu dnia. Pisanie dziennika to relaksujące zajęcie, dzięki któremu utrwalisz słownictwo i gramatykę.
  3. Weź udział w kursie językowym New Heroes Academy. Z kursów językowych New Heroes Academy możesz skorzystać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Krótkie, ciekawe lekcje ułatwią budowanie systematyczności w nauce.

Regularność to podstawa

Nawet krótkie sesje nauki mogą przynieść satysfakcjonujące efekty – liczy się regularność. Utrzymuj stały kontakt z językiem – bez tego ani rusz! Niezależnie od tego, jakiego języka się uczysz i na jakim poziomie zaawansowania jesteś, regularne powtarzanie jest kluczem do opanowania języka i budowania trwałych nawyków językowych. Brak czasu nie będzie już dłużej przeszkodą.

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz zniżkę 250 zł na pierwszy kurs.

Nie spamujemy. Wysyłamy wartościowe treści oraz informacje o nowych kursach i promocjach.

* wszystkie pola wymagane

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami przez formularz, czat online lub telefonicznie – jesteśmy tu dla Ciebie!